1

Jak začít?

 Chcete změnu? Chcete vylepšit postavu, zvýšit fyzickou výkonost, dosáhnout psychycké pohody?
To spolu dokážeme zařídit, ale počítejte s tím, že vás to bude něco stát. Tou cenou bude trocha vašeho času, potu a odhodlání.

Je ale potřeba rozhodnutí. Musíte si být jisti, že do toho jdete. Toto je běh na dlouhou trať. Je potřeba si uvědomit, že žádné zázračné metody neexistují, žádné kouzelné stroje ani pilulky nefungují. Musíte si určit směr a toho se držet.

To se dostávám k první věci, kterou je potřeba si určit: CÍL
Chci zhubnout 10 kilo, chci přibrat 10 kilo, chci zvládnout uběhnout 10 Km do 50 minut a jiné cíle + stanovit datum. A to reálný datum. Není možné za 1 měsíc zdravě zhodit 10 kilo, ani nabrat kvalitní hmotu…

Za druhé: CO PROTO UDĚLÁM
Tady je to neměné: pohyb + úprava stravy
Nepočítejte s tím, že jedno bez druhého bude dlouhodobě fungovat. Nějakou dobu určitě ano, ale dostanete se do bodu, kdy začnete stagnovat.

Vezmu to po jednom:
Pohyb – rozmyslete se, co vás bude bavit. Posilovna, cvičení s vlastní vahou těla, kolo, běh, plavání, box, delší procházky a jiné sporty. Pro začátek stačí i jen 2x týdně. Hlavní je začít něco dělat.

o-MORNING-RUN-facebook-300x150

Strava – nepočítám s tím, že si hned začnete počítat denní příjem stravy a ani to nedělejte. Dlouho by jste to ani nevydrželi. K nečemu takovému, je potřeba se vypracovat a to zejména po psychycké stránce. Nejjednodušší rada pro začátek, jezte hlavou.
Držte se těchto základních pravidel:

  • jíst pravidelně, každé 3 hodiny
  •  nevynechávat jídla
  • nepřejídat se

V prvé řadě je potřeba nastartovat metabolismus. A to nám zařídí pravidelná strava.
Až se budete držet těchto základních zásad, můžeme řešit co jíte.

Za třetí: MOTIVACE
Čím víc motivujících věcí si najdete, tím líp. Určitě vás budou motivovat mizející kila při hubnutí. Přibívající kila při budování objemu. Ale hledejte dál. Najděte si nějakou osobu, která vás bude motivovat, nebo bude vaším vzorem. Koukejte na motivační videa (pozn. ty mě pomohli nejvíce), motivující hudbu, knížky aj. Možností je mnoho a motivace je opravdu důležitá. Potřebujete vědět, že můžete jít dál, že to zvládnete.

Za čtvrté REGENERACE
Regenerace je stejně důležitá, jako všechny tři body nad ní. A nejdůležitější na ní je spánek. Ten by měl být dlouhý minimálně 7 hodin, ale ještě lépe 8 hodin.

Pokud chcete se sebou něco dělat, tak začněte a nepřestávejte. Začněte z lehka cvičit, pomalu si hlídat jídlo a motivovat se. Ze začátku se budete muset přemlouvat: půjdu se projít, půjdu si zaběhat / zaposilovat, nachystám si to jídlo…. , ale nebude trvat dlouho a tělo si vytvoří návyk. Už se nebudete muset tolik přemlouvat. Bude to vaší součástí. Tělo si na to tak zvykne, že vás to začne dělat šťastnými.

Toto jsou první krůčky, nevyhnutelné krůčky. Začněte a postupně budeme prostupovat do detailů cvičení a stravy.
Toto je cesta Fitness.

Tomáš Ryšánek

One Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *